عکس گرفتن بازار توافق روسیه عربستان

عکس گرفتن: بازار توافق روسیه عربستان عربستان عربستان، اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی وقوع ۱۵۰ هزار مورد طلاق در کشور افتادن روسری یک زن نیست، فساد و اختلاس است / سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

نماینده‌ی مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که مجلس می‌تواند در راس امور باشد ولی بعضی از افراد چنین رویکردی را بر نمی‌تابند و نم

وقوع ۱۵۰ هزار مورد طلاق در کشور افتادن روسری یک زن نیست، فساد و اختلاس است / سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: وقوع ۱۵۰ هزار مورد طلاق در کشور افتادن روسری یک زن نیست، فساد و اختلاس است

عبارات مهم : شیراز

نماینده ی مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که مجلس می تواند در راس امور باشد ولی بعضی از افراد چنین رویکردی را بر نمی تابند و نمی خواهند این مهم حادث شود.

به گزارش ایسنا، بهرام پارسایی بعدازظهر شنبه ۲۰ مرداد در یک کنفرانس خبری در شیراز گفت: طی دو سال و اندی که از مجلس دهم می گذرد متوجه شده است ام که مجلس اگر بخواهد می تواند در راس امور بوده و بسیاری از پرسشها را پیشگیری یا حل کند چه در بحث قانونگذاری چه عنوان نظارت.

وی اضافه کرد: متاسفانه عملکرد مجلس شورای اسلامی در بعد نظارت بسیار کمرنگ هست؛ مجلس دهم می توانست نیرومند تر از سایر مجالس باشد ولی سیاستی که در این دوره حاکم شد و مجلس را به سه بخش تقسیم کرد، قدرت را از مجلس گرفت.

وقوع ۱۵۰ هزار مورد طلاق در کشور افتادن روسری یک زن نیست، فساد و اختلاس است / سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

پارسایی اعتقاد دارد راه اندازی شقی با عنوان مستقلین، قدرت مجلس شورای اسلامی را به شدت کاسته هست، گفت: امروز هیچ یک از دو جریان مهم با قوت ورود نمی کنند لیکن شق سومی وجود دارد که نمی دانیم چه تصمیمی در مورد پرسشها متفاوت خواهد گرفت و این عنوان باعث تضعیف مجلس شده است است.

او با بیان اینکه اعتقاد دارد راه اندازی این گروه در مجلس اقدامی عامدانه در تضعیف مجلس شورای اسلامی بوده هست؛ گفت: طی ماه های اخیر شاهد یکی شدن دو فراکسیون از مجلس در انتخابات هیئت رئیسه جهت سال سوم بودیم؛ همه متوجه شدند که ایجاد این شق سوم در واقع یک بازی بود تا فراکسیون اصلاح طلبی را ضعیف کند ولی به تضعیف کل مجلس انجامید.

نماینده‌ی مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که مجلس می‌تواند در راس امور باشد ولی بعضی از افراد چنین رویکردی را بر نمی‌تابند و نم

پارسایی با بیان اینکه طی دو سال و اندی که از عمر مجلس شورای اسلامی می گذرد پیگیر پرسشها متفاوت در سطوح ملی و استانی بوده هست؛ پیشنهاد هیئت امنایی شدن مراکز گردشگری، مطرح شدن بحث رانت و فساد د رصنعت خودروسازی و واردات ماشین و … از کارها او بوده است.

این نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه هرجا مافیا باشد فساد هم است و هرجا فساد باشد مافیا هم وجود دارد؛ توقف عنوان بررسی عنوان واردات ماشین به وسیله کمیسیون صنعت و معدن مجلس را تقویت کننده بعضی شایبه ها دانست.

پارسایی با بیان اینکه جریان استیضاح وزیر رفاه و پرسشها مطرح شده است در این جلسه در ارزش مجلس نبوده هست، گفت: طی این سال ها شاهدیم بعضی حرکت ها که جای آن کف خیابان بود، به صحن مجلس کشیده شد، آتش زدن برجام و پرچم یکی از کشورها یا راه اندازی بنر در مجلس، با جایگاه دستگاهی که باید راس امور باشد منافات دارد.

وقوع ۱۵۰ هزار مورد طلاق در کشور افتادن روسری یک زن نیست، فساد و اختلاس است / سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

او تصریح کرد که چنین مجلسی قادر نیست که در راس امور قرار گرفته و مطالبات بحق مردمی را دنبال کند و بخشی از این عنوان به مباحث نظارتی در وقت انتخابات مجلس بازمی گردد.

پارسایی با تاکید براینکه تذکر و اخطار و طرح پرسش از وزرا و رییس جمهور و استیضاح و تحقیق و تفحص، از حقوق نمایندگان مجلس شورای اسلامی هست، گفت: یکی از شروط مهم نماینده ی مجلس التزام عملی به قانون اساسی است ولی بعضی از نمایندگان اصولی از اصل های قانون را بر نمی تابند.

نماینده‌ی مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که مجلس می‌تواند در راس امور باشد ولی بعضی از افراد چنین رویکردی را بر نمی‌تابند و نم

وی مخالفت های مطرح شده است در ارتباط با اصل ۵۹ و اصول ۸۰ و ۵۷ و سوم قانون اساسی را از موارد مورد نظر دانست و گفت: متاسفانه در اجرای قانون هم مدام به سمت سیاسی کاری می رویم؛ اگرچه من و بسیاری از نمایندگان تلاش کرده ایم که به قانون و سوگندی که ادا کرده ایم، پایبند باشیم.

سخنگوی فراکسیون امید اعتقاد دارد کسانی که به دکتر عارف رای داده اند در مجلس منسجم عمل کرده اند و نشان داده اند که در کنار حمایت از دولت نقدهایی هم به عملکرد اعضای کابینه دولت دارند که جای خود مطرح و دنبال شده است است.

وقوع ۱۵۰ هزار مورد طلاق در کشور افتادن روسری یک زن نیست، فساد و اختلاس است / سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

او با اشاره به اینکه اصلاح طلبان امروز جایگاه های حساس مجلس نظیر هیئت نظارت بر انتخابات شوراها را در دست دارند؛ گفت: در انتخابات شوراها فراکسیون امید که اکثریت هیئت نظارت را تشکیل می دهند، اجازه نداد کسی سلیقه ای و سیاسی ورود کرده و افراد را رد صلاحیت کند. البته امکان دارد خطاهایی هم وجود داشته باشد ولی تعمدی نبوده است

نماینده ی مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه در بحث اقلیت ها و حضور آنان در شوراها، صراحتا از مجلس خواسته شده است که هیچ یک از اقلیت ها تایید صلاحیت نشوند؛ از بین بردن یکی از تبصره های ذیل ماده ی قانونی در خصوص شرایط کاندیداهای شوراهای شهر و دِه را منجر به چنین خواسته ای دانست.

او گفت: یکی از مواد قانونی در شروط کاندیدایی شوراها التزام عملی به اسلام هست؛ حال آنکه تبصره ای در ذیل این ماده تاکید داشت التزام عملی پیروان ادیان الهی به قوانین دینی خودشان کافی هست؛ ولی این تبصره از سوی شورای نگهبان از بین بردن شد.

او با بیان اینکه هیئت نظارت بر انتخابات شوراها این عنوان را نپذیرفت و در نهایت قانون اجرا شد؛ گفت: از بین بردن این تبصره از نگاه ما به صلاح انسجام ملت است.

علت سقوط هواپیمای آسمان اشتباه خلبان نبود

نماینده ی مردم شیراز در مجلس با اشاره به ورود کمیسیون اصل ۹۰ به تخلفات حوزه ی خودرو، سقوط هواپیما و … گفت: علی رغم اینکه پرونده ی سقوط هواپیماهای قبل از مجلس دهم وجود داشته از نگاه ما آن پرونده ها هنوز مفتوح است ولی تلاش شد حداقل جهت نخستین بار یک پرونده(سقوط هواپیمای آسمان) به نتیجه ی قطعی و دقیق برسد.

پارسایی تصریح کرد: هیئت بررسی سانحه تلاش داشت که علت سقوط را خطای خلبانی که دیگر زنده نیست تا از خودش دفاع کند، اعلام کنند ولی این عنوان با استناد به اسناد و مدارک مورد قبول واقع نشده و ما فکر می کنیم یخ زدگی هواپیما و سایر علل دست به دست هم داده تا هواپیما سقوط کند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که این اظهار نظر شاید موجبات دلخوری خیلی ها را فراهم کند ولی واقعیت را نباید انکار کرد.

تخریب بافت تاریخی شیراز به جد پیگیری می شود

نماینده ی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه تخریب بافت تاریخی و منزل های میراثی این بافت به جد از سوی کمیسیون اصل ۹۰ در حال پیگیری هست، گفت: کمیسیون پیش از این جلسه ای با حضور متولیان امر در شرکت میراث، وزارت راه و شهرسازی، نماینده ی تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) و شورای اسلامی شیراز تشکیل داد و در آن جلسه هیچکس مسئولیت تخریب ها را نپذیرفت و همه با تخریب ها ابراز مخالفت کردند.

او با یادآوری اینکه بعضی اعضای کمیسیون اصل نود به شیراز( امیر حسن خانی و سعیدی) سفر کرده و روز شنبه ۲۰ مرداد از بافت دیدار کرده اند؛ گفت: متاسفانه هنگام دیدار اعضای کمیسیون اصل نود مشاهده شد که با هلی شات از بازدیدکنندگان فیلم برداری می شود.

پارسایی چنین اقداماتی را تلاش جهت ایجاد رعب و وحشت در عنوان بررسی علل تخریب ها در بافت تاریخی ارزیابی و تصریح کرد که چنین رفتارهایی به هیچ عنوان موجب توقف روند بررسی ها نخواهد شد.

او با اشاره به اینکه آخرین تخریب ها در بافت تاریخی شیراز منجر به حضور اعضای کمیته ی امنیت ملی و صدور مصوبه ای در شورای تامین شهرستان و استان شد، گفت: این منزل ها بر اساس مصوبه باید با همان معماری و شکل قبلی بازسازی و مرمت شود.

پارسایی اعتقاد است که بعضی پرسشها فرهنگی اجتماعی را به علت آنکه پاسخ مناسبی ندارند، سیاسی کرده و به شهر و مردم ظلم می کنند، گفت: بعضی ها روز کورش را امنیتی می کنند، حال آنکه هر مسئله ای اگر در مسیر خودش قرار بگیرد و همه از قانون تمکین کنند، هیچ مشکلی ایجاد نمی شود ولی اگر سلیقه ای باشد و همه خود را فراقانون ببینند کار با مسئله مواجه خواهد شد.

پارسایی با بیان اینکه همه ی مسئولان در تمام سطوح از استمرار تخریب ها در بافت تاریخی شیراز ابراز نگرانی کرده و می کنند، گفت: متاسفانه در وقت احداث خیابان ۹ دی در شیراز، ۲ منزل ی میراثی تخریب شده است بود که بعد تصویب شد این ۲ منزل ساخته شود ولی جای آن رستوران ساخته اند!

نماینده ی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی هم چنین با بیان اینکه ورود به بحث روز کوروش و موضع گیری در برابر نظرات او، از سوی بعضی ها مغرضانه بوده هست، گفت: از وزیر محترم ارشاد و پیرو مباحث قبلی مطرح شده، طرح سوالی انجام شده است و قرار است ظرف مدت ۲ هفته به این سئوالات پاسخ داده شود.

او با یادآوری اینکه طرح پرسش از وزیر ارشاد مربوط به هفته ی گذشته هست، گفت: بحث روز کوروش فقط به منظور مطرح کردن یک نفر نیست بلکه موضوعی فرهنگی اجتماعی هست. حال آنکه بعضی می خواهند پرسشها را به شکل دیگری جلوه دهند.

نماینده ی مردم شیراز گفت: عنوان ثبت ملی روز کوروش را دنبال می کنیم، جهت این عنوان سه روز را پیشنهاد داده ام، یکی روز تولد، یکی روز وفات و یکی روز شروع امپراطوری کوروش بوده است.

او با بیان اینکه عنوان روز کوروش و ثبت ملی آن یکی از مباحث طرح سئوال از وزیر ارشاد بوده هست، امنیتی شدن این روز در استان فارس را نادرست دانست و گفت: باید با مشاوره ی تاریخ دان ها یک روز را جهت ثبت به نام روز کوروش گزینش کنیم.

نماینده ی مردم شیراز تاکید کرد که اگر براساس مشاوره ها هیچ یک از روزهای تولد، وفات یا شروع امپراطوری به طور دقیق مشخص نشد می توان همان روز هفتم آبان را گزینش کرد.

او گفت: بعضی ها به غلط پرسشها تاریخی را برابر پرسشها مذهبی قرار می دهند؛ این رویکرد نه به نفع پرسشها مذهبی است نه به نفع پرسشها تاریخی و ملی؛ در این صورت تنها به سودجویان استفاده بهره برداری از این اختلاف را داده ایم.

امضاء نکردن طرح پرسش از رییس جمهور

پارسایی امضا نکردن طرح سئوال از رییس جمهور را به علت نگاه مغرضانه در این عنوان بوده هست، گفت: فراکسیون امید هم به پرسشها اجتماعی و اقتصادی واقف بوده و در این خصوص نقدهایی دارد ولی ۹۰ درصد کسانیکه پرسش از رییس جمهور را امضا کرده اند، همان هایی هستند که در مجلس بنر راه اندازی کرده یا پرچم آتش زدند.

او که اعتقاد دارد کارها این گروه همسو با اهداف ترامپ در برابر اجرایی نشدن برجام بوده هست، گفت: همین رفتارها و موضع گیری ها ما را به این نقطه رسانده است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون عدم به کار گیری افراد بازنشسته در دستگاه های دولتی، از قبل هم وجود داشته هست، گفت: از نگاه ما وقوع یک کودتا جهت عوض کردن مدیریت ها بعید است.

پارسایی تصریح کرد: این نظر که بعضی از جناح ها می توانند با استناد به این قانون مدیرانی را در استان ها به کار بگیرند که انتخابات آینده مدیریت شود را نمی توان پذیرفت چون در نهایت مردم هستند که در انتخابات ها رای داده و افراد را گزینش می کنند.

بحث ورود زنان به ورزشگاه منع قانونی ندارد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با درآمد مطلوب دولت های نهم و دهم می شد استانی نظیر فارس را آباد کرد، گفت: امروز علی رغم آنکه دولت با بدهی 800 هزار میلیارد ریالی مواجه هست، در بحث تخصیص اعتبارات به طرح هایی مثل ورزشگاه میانرود یا توسعه ی زیرساخت های ورزشی و احداث بیمارستان و … عملکرد قابل دفاعی وجود دارد.

او گفت: بحث ورود زنان به ورزشگاه منع قانونی ندارد؛ این ممانعت ها یک اقدام خلاف قانون و سلیقه ای است که در مباحث متفاوت نظیر آن دیده می شود، ما هرجا که در پرسشها فرهنگی و اجتماعی پرسشها را به پرسشها سیاسی گره زدیم کار گره خورد.

پارسایی تصریح کرد: به جای پرداختن به فسادها و اختلاس ها به یک زن که روسری اش افتاده توجه شد؛ حال آنکه قوانین و عواملی که منجر به وقوع ۱۵۰ هزار مورد طلاق در کشور افتادن روسری یک زن نیست، فساد و اختلاس است که بی اعتمادی ایجاد کرده و دامن زده است.

واژه های کلیدی: شیراز | قانون | قانونی | کمیسیون | قانون اساسی | شورای اسلامی | نماینده ی مجلس | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog